Ślimaki to gatunek mięczaków, który od lat spędza sen z oczu wielu miłośnikom roślin. Nic dziwnego, bo ich aktywność w ogrodzie prowadzi zwykle do poważnych szkód dla uprawianych roślin. I choć na rynku producenci oferują krocie skutecznych środków zapobiegawczych i pozbywających się tych pełzających zwierząt, to wiele osób wciąż obawia się o zdrowie i kondycję swoich plonów po ich zastosowaniu. W związku z tym ogrodnicy poszukują bardziej naturalnych metod, które działałyby równie skutecznie, ale bez martwienia się o przydomowe uprawy. Właśnie dlatego od kilku lat na forach internetowych hitem stała się ta taśma z Obi. Jak to działa?

Miedziana taśma z Obi. Jak wykorzystać ją w ogrodzie?

Miedziana taśma, która jest dostępna w ofercie Obi, działa jak bariera ochronna dla roślin przeciw ślimakom. Produkt wykonany jest z cienkiej warstwy miedzi, a producent zaleca, aby stosować ją poprzez oklejenie doniczek lub zabezpieczenie grządek i rabat. Gadżet przeciw tym uciążliwym mięczakom został zrobiony z myślą o ekologicznym podejściu i naturalnych metodach zwalczania ślimaków w ogrodzie. Co więcej, miedziana taśma nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i kondycji innych zwierząt i roślin.

Zobacz także:

fot. obi.pl

Jej działanie jest bardzo proste i skuteczne. W momencie kontaktu ślimaka z miedzianą taśmą dochodzi do reakcji miedzi ze śluzem, która z kolei powoduje niegroźny impuls elektryczny. W rezultacie szkodnik szybko wynosi się z miejsca zagrożenia i jest zniechęcony powrotem. Ten niezbędnik każdego ogrodnika kosztuje w Obi 49,99 zł.

Jak prawidłowo stosować taśmę w ogrodzie?

Po zakupie miedzianej taśmy warto pomyśleć o jej szybkim montażu, jeszcze zanim szkodniki rozgoszczą się w ogrodzie na dobre. W ten sposób już wcześniej zapewnisz roślinom wysoką ochronę. Aby w pełni wykorzystać możliwości produktu, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Nigdy nie nakładaj taśmy w miejsca, które mogą szybko osłabić przyczepność zawartego w niej kleju. Przed montażem należy dokładnie oczyścić powierzchnię z brudu, a następnie osuszyć. Po odcięciu niezbędnej długości paska, przyklej go na wysokości połowy doniczki lub innego elementu. Jeśli taśma odklei się, najlepiej od razu wymienić ją na nową.

Dlaczego pomrowy szkodzą w ogrodzie?

Ślimaki to uporczywe szkodniki, których obecność zaczyna dokuczać zwłaszcza wraz z nadejściem cieplejszych, wilgotnych dni. Na co dzień ukrywają się w glebie, gdyż nie przepadają za ekspozycją na promienie słoneczne, jednak ich ukryta aktywność najczęściej wiąże się z wielkimi szkodami w uprawach.

Pomrowy pożerają zarówno kwiaty, warzywa, jak i owoce, a zniszczenia widać już nawet po kilku godzinach. W sprzyjających dla siebie warunkach rozmnażają się bardzo szybko, więc brak odpowiedniej reakcji już po pierwszych niepokojących obserwacjach, może skończyć się prawdziwą inwazją.