Magda Gessler pojawiła się w „Mellinie” Marcina Mellera, programie Eski Rock emitowanym na YouTubie. Dziennikarz nie szczędził restauratorce trudnych pytań, pojawiły się wątki dotyczące byłych małżeństw słynnej ekspertki, tego, jak wygląda produkcja programu „Kuchenne rewolucje” oraz jej kulinarnych początków. Gessler, jak się okazuje, przeszła wiele, zanim trafiła do miejsca, w którym znajduje się obecnie. Najbardziej przewrotne jest to, że dzisiejsza ikona kobiecej siły i przedsiębiorczyni z sukcesami zakładała kiedyś, że będzie zajmować się domem i malować.
Początki Magdy Gessler z gastronomią. Restauratorka zdradza szczegóły
Życie Magdy Gessler od zawsze było pełne smaków i kolorów. Jako córka korespondenta Polskiej Agencji Prasowej (Mirosława Ikonowicza), którego obowiązki służbowe gnały po świecie, wychowywała się w wielu krajach, nie tylko w Polsce (a konkretniej w Komorowie, gdzie mieszkali jej dziadkowie), ale też w Bułgarii czy na Kubie. Nierzadko w wywiadach podkreślała, że już jako dziecko miała styczność z różnorodnością produktów, z barwnością kuchni świata, które rozwinęły jej wyobraźnię i poczucie smaku. Niemniej zawsze za kulinarny wzór stawiała mamę i babcię.
Zobacz także:
Kulinaria były mocna stroną Gessler, też niejako jej pasją, chociaż już jako dorosła kobieta swoją przyszłość wiązała ze sztuką. Studiowała bowiem malarstwo w Madrycie i przez długi czas zajmowała się właśnie tym oraz prowadzeniem domu. Ze swoim pierwszym mężem, nieżyjącym już Volkhartem Müllerem, wspólne gniazdko uwiła w stolicy Hiszpanii. Müller, z pochodzenia Niemiec, pracował jako korespondent tygodnika „Der Spiegel” w Madrycie. Dzięki niemu, ale też Ikonowiczowi, Magda Gessler poruszała się w towarzystwie hiszpańskich dygnitarzy, co niejako jest związane z jej późniejszą karierą kulinarną. Kiedy jej mąż zachorował, musiała wziąć na barki utrzymanie domu.
Głównie utrzymywałam się z malarstwa, ale w momencie kiedy zachorował, trwało to rok, cały czas robiłam cateringi dla króla Hiszpanii, dla high society hiszpańskiej [wyższych sfer — przyp. red], żeby pokazać mu, że ja potrafię zarabiać tak jak on i on może nie mieć pracy w Spiegel, a ja i tak zarobię tyle samo. To było naprawdę po raz pierwszy zderzenie moje z rzeczywistością i umiejętnością gotowania i jakby realizowania happeningów dla ludzi polityki, sztuki — powiedziała Magda Gessler w wywiadzie z Eską Rock. — Pokazałam, że kobieta może utrzymać dom i mieć dobry humor i nigdy nie pokazać mężowi, że jest w totalnej rozpaczy — dodaje.
Restauratorka wspomniała w wywiadzie, że jej mąż nie podniósł się po utracie ich wspólnej córki — Anny (zmarła dwa tygodnie po porodzie). Po śmierci pierwszego męża Magda Gessler wraz z synem Tadeuszem wróciła do Polski.
Restauracje i „Kuchenne rewolucje”. Jak Magda Gessler stała się królową polskiej gastronomii?
W Polsce wyszła za Piotra Gesslera, syna warszawskiego restauratora — Zbigniewa Gesslera. Swoją pierwszą restaurację „W Ogrodzie” otworzyła w 1989 razem z mężem i jego bratem — Adamem Gesslerem w pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal w Warszawie. Następna była restauracja „Trębacka”, a po podziale rodzinnej firmy jej i Piotrowi Gesslerowi przypadła restauracja „U Fukiera” również w stolicy, którą otworzyli 6 marca 1991 roku.
W rozmowie z „Faktem” Magda Gessler opowiedziała, jak otrzymała swój program w telewizji. Przypomnijmy, że „Kuchenne rewolucje” zadebiutowały na antenie w marcu 2010 r. i wzorowane były na brytyjskim i amerykańskim „Kitchen Nightmares” Gordona Ramseya. Propozycja angażu padła ze strony Piotra Fromowitza, współzałożyciela, producenta i ówczesnego szefa Constantin Entertainment Polska — firmy, która odpowiada od lat za produkcję programu.
Nie był to telefon, ale spotkanie i rozmowa z Piotrem Fromowitzem z Constantin Entertainment Polska w jednej z moich restauracji. Usłyszałam, że widziałby mnie w nowym, mocnym kulinarnym projekcie TVN – mówiła Gessler. – Gdy się dowiedziałam, jakie byłoby moje zadanie, od razu poczułam ekscytację. Ucieszyłam się, że będę mogła zwiedzić całą Polskę i pomagać ludziom [...] Ten program miał szansę zmienić moje życie – podsumowała.