Polskie Linie Lotnicze LOT chcą ułatwiać pasażerom organizowanie podróży i dają dostęp do nowego sposobu płacenia za bilety. Współpraca z PayPo sprawi, że klienci przewoźnika zyskają większy komfort i swobodę w planowaniu wycieczek. 20 stycznia 2025 roku Polskie Linie Lotnicze ogłosiły, że nawiązały nową współpracę, którą będzie odbywać się za pośrednictwem Adyen, platformy technologii finansowych. Wielu podróżników ucieszy ten fakt. W 2024 roku Polacy podróżowali dużo i raczej nic nie wskazuje, że w 2025 roku będzie inaczej.
Polskie Linie Lotnicze LOT zaczynają współpracę z PayPo
PayPo, czyli system odroczonych płatności, jest rozwiązaniem, które od dawna cieszy się zainteresowaniem Polaków. Liczba aktywnych użytkowników w naszym kraju wynosi 2 mln osób. Teraz będą mogli dołączyć do nich podróżni korzystający z usług Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik zaczął współpracę z holenderską firmą płatniczą Adyen, oferującą tę metodę płatności.
Zobacz także:
Współpraca z PayPo to kolejny krok w kierunku zapewniania naszym pasażerom większej elastyczności i wygody podczas organizowania podróży. [...] To firma, która doskonale rozumie potrzeby współczesnych konsumentów i oferuje rozwiązania cieszące się dużą popularnością, dlatego jestem przekonana, że docenią to również nasi pasażerowie — skomentowała Małgorzata Bichta-Bartoszek, Zastępca Dyrektora Biura Sprzedaży Internetowej, Dystrybucji i Programów Lojalnościowych PLL LOT.
PayPo jest nową opcją zakupu biletów lotniczych. To forma płatności umożliwiająca zarezerwowanie biletu i zapłacenie za niego nawet 30 dni później. Dzięki tej możliwości podróżni będą mogli lepiej planować wydatki i kupować bilety w okazyjnych cenach, płacąc za nie w dogodnym czasie.
Jak kupić bilet lotniczy za pomocą PayPo?
Najpierw ustalamy trasę i rezerwujemy bilety na stronie LOT-u. Następnie wybieramy PayPo jako formę płatności i zakładamy konto. By dokonać kolejnych zakupów, wystarczy potwierdzić je kodem SMS lub w aplikacji mobilnej. Na zapłatę klient ma 30 dni i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Na stronie przewoźnika zamieszczono informację, że limit płatności PayPo wynosi 2500 zł. Warto wiedzieć, że transakcja nie zostanie ukończona jeśli w momencie zakupu numer PESEL jest zastrzeżony.
PayPo jest liderem usług BNPL w Polsce – BNPL to akronim anglojęzycznego Buy Now, Pay Later, czyli kup teraz, zapłać później. Na rynku działa już od 2016 roku, a z tego rozwiązania korzysta ponad 25 tys. sklepów online m.in. eobuwie.pl, Reserved czy MediaMarkt. Dzięki możliwości płacenia za zakupy w późniejszym terminie, konsument ma więcej czasu, by przemyśleć słuszność transakcji.
Jak bezpiecznie korzystać z płatności odroczonych?
Po płatności odroczone chętnie sięgamy np. gdy trafiamy na ciekawą promocję, która wkrótce się kończy, a nie chcemy akurat ruszać domowego budżetu. Zakup finansuje wtedy np. bank. Mimo to warto podchodzić do transakcji „z głową”. Dobrze wcześniej się upewnić, że w ustalonym okresie będziemy mieć potrzebną kwotę. Zanim zdecydujemy się rozłożyć spłatę na raty, warto przeanalizować domowy budżet i upewnić się, czy spłata nadmiernie nie obciąży portfela. Tak jak w przypadku kart kredytowych, płatności odroczone także mają swoje limity, przyznawane przez firmę oferującą tę możliwość. Z roku na rok płatności odroczone zyskują na popularności, a sprzyja temu m.in. inflacja.
Gdzie Polacy najchętniej latali w 2024 roku?
W ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne i city breaki Polacy organizowali często za pomocą biur podróży – najczęściej korzystały z nich osoby wyjeżdżające do ciepłych miejsc zarówno wiosną, latem, jak i zimą. Najchętniej wybieranymi kierunkami były Malta i Hiszpania. Agencja GfK i eSky.pl przeprowadziły badanie, z którego wynikało, że w 2024 roku połowa respondentów korzystała z pomocy wspomnianych biur podczas organizacji dłuższych wyjazdów.
Użytkownicy eSky.pl najchętniej wybierali Maltę – 26% rezerwacji w rankingu dotyczy właśnie jej. Polacy najchętniej wybierali się do miejscowości i miast takich jak Qawra, Mellieha, Sliema i Pembroke. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Hiszpania, zajmująca 25% rezerwacji w rankingu. W tym przypadku największą popularnością cieszyły się Teneryfa i Majorka oraz regiony Costa Brava, Costa Blanca i Costa Dorada.