Kim jest Paulina Sykut-Jeżyna?
Początki kariery Pauliny Sykut-Jeżyny sięgają prowadzenia popularnych programów stacji. Widzowie pamiętają ją m.in. z „Must Be the Music. Tylko muzyka", czy „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami". Nagrodzona nagrodą Telekamery „Teletygodnia" w kategorii „Prezenter pogody" wiele lat temu zyskała sympatię odbiorców. Nic więc dziwnego, że od końca sierpnia współtworzy nowe pasmo śniadaniowe „halo, tu Polsat”.
Paulina Sykut-Jeżyna nie stroni od mediów społecznościowych. Regularnie zamieszcza tam rodzinne zdjęcia, kulisy pracy i dzieli się swoimi przemyśleniami. Jej profil ma raczej pozytywny wydźwięk. W ostatnich dniach podzieliła się jednak bardzo prywatnym wpisem.
Zobacz także:
Jestem migreniczką – wyznaje.
Sykut-Jeżyna szczerze o swojej chorobie. Pierwszy atak migreny miała już w podstawówce
Niewiele osób publicznych chce dzielić się w sieci tak osobistymi tematami. Paulina Sykut-Jeżyna postanowiła jednak otworzyć się przed szerszą publicznością i nie uciekać od trudnych tematów.
Pierwszy atak bólu głowy miałam w pierwszej klasie podstawówki. Ból nauczył mnie pokory i szacunku do zdrowia – dodaje w swoim poście.
Z silnymi dolegliwościami zmaga się już od wielu lat. Pamięcią sięga nawet do szkolnych czasów. Nie poddaje się jednak negatywnym emocjom, a stara się z wyciągnąć z nich cenną lekcję. Podkreśla rolę pokory i szacunku do swojego zdrowia.
Migrena to mój hamulec i choć nauczyłam się z nią żyć, dzisiaj przez chwilę pomyślałam: jakby to było, gdyby jej nie było – wspomina z westchnieniem.
Pierwsze objawy migreny są niepokojące. Nie wolno ich lekceważyć
Często w pędzie zawodowych zobowiązań zapominamy o swoim zdrowiu. Przeceniamy swoje możliwości, nie dbamy o dietę i czas na odpoczynek. Dopiero pojawienie się silnego bólu bezwzględnie każe się nam zatrzymać. Nie każdy ma jednak taki komfort pracy by pozwolić sobie na wolny dzień. Obnoszenie się objawami przypisywane jest lenistwu i potrzebą unikania pracy. Tak jest także w przypadku Pauliny Sykut-Jeżyny. Nauczyła się żyć z towarzyszącymi jej dolegliwościami, choć jak zaznacza nie jest to łatwe. Te objawy towarzyszą jej już tak długo, że w zasadzie nie pamięta życia bez nich.
Migrena to choroba neurologiczna, wymagająca leczenia i opieki specjalistów – podkreśla.
Czym charakteryzuje się migrena?
Korzystając z danych Agencji Badań Medycznych migrena charakteryzuje się silnym, pulsującym rodzajem bólu po jednej ze stron głowy. Wiele pacjentów skarży się na nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięki. U niewielkiej części z nich występuje tzw. aura. To reakcja neurologiczna powodująca zniekształcenia widzianego oraz zaburzenia czucia. Badania wykazały, że w 2023 roku z migreną zmaga się nawet pięć milionów Polaków. Aż 10 procent z nich chronicznie cierpi na ból głowy, który pojawia się co najmniej 15 dni w miesiącu.
Jeśli chcecie zgłębić temat, piszcie! Chętnie poznam Wasze historie – dodaje w ostatnim zdaniu.
Zapewniła, że chętnie pozostanie w kontakcie ze swoimi obserwatorami. Jest otwarta na poznanie ich historii. Komentarze pod jej postem mają posłużyć stworzeniu społeczności, która będzie opierała się na wzajemnym szacunku i wymianie wiedzy.
Jak radzić sobie z migreną?
Świat medycyny nie odnalazł jeszcze skutecznej metody na wyleczenie migreny i wyjście z błędnego koła nawracającego bólu. Do tej pory uznawana jest za chorobę przewlekłą. Wciąż najważniejszym element kuracji jest obserwacja reakcji organizmu na przyjmowane bodźce i ustalenie, który z nich jest czynnikiem zapalnym ataku migreny. Wielu specjalistów zaleca zapisywanie swoich obserwacji w celu analizy, która w późniejszym czasie pozwoli na wyeliminowanie ich z codziennej rutyny.