Produkcja kolagenu i elastyny zaczyna spadać już po 25 roku życia, co powoduje, że pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dodatkowo cera codziennie narażona jest na czynniki zewnętrzne - promieniowanie UV czy miejskie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Na stan skóry wpływa także styl życia, na przykład palenie papierosów i spożywanie alkoholu.
Nie bez znaczenia pozostają również bardzo prozaiczne rzeczy takie jak mimika twarzy. Skóra może także zostać podrażniona w wyniku błędów pielęgnacyjnych, na przykład użycia zbyt silnego peelingu. Na te wszystkie problemy mogą pomóc nie tylko profesjonalne zabiegi, lecz również domowa maseczka, która działa wielotorowo - ukoi podrażnioną cerę, pomoże oczyścić zapchane pory oraz zniweluje nieco widoczność zmarszczek.
Zobacz także:
Jak działa domowa maseczka z drożdży?
Domowa maseczka z drożdży sprawdzi się zarówno w przypadku cery młodej, jak i dojrzałej - zwłaszcza tej mieszanej lub tłustej. Wspomoże skórę, która jest zaczerwieniona w wyniku popełnionych pomyłek pielęgnacyjnych. Dzięki niej pozbędziemy się nadmiaru sebum i oczyścimy pory z zanieczyszczeń. Skóra stanie się również bardziej elastyczna, a widoczność zmarszczek zostanie delikatnie zredukowana. Na takie działanie drożdży mają wpływ cenne składniki, które są w nich zawarte:
- biotyna, która regeneruje skórę;
- fosfolipidy, które wspomagają transport składników aktywnych w głąb naskórka;
- witaminy z grupy B, o właściwościach zmiękczających, wygładzających i ujędrniających skórę.
Domowa maseczka z drożdży. Jak ją przygotować?
Aby przygotować domowe spa w postaci maseczki z drożdży, potrzebujesz około 1/3 kostki tego produktu oraz czterech łyżek ciepłego mleka. Jak je wykorzystać?
- Drożdże rozkrusz i wrzuć do miseczki.
- Powoli dolewaj do nich ciepłe mleko i mieszaj.
- Po wymieszaniu maseczka powinna być gęsta.
Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust. Pozostaw na maksymalnie 20 minut i zmyj ciepłą wodą. Następnie nałóż krem. Pamiętaj, że kluczem do ujrzenia efektów jest systematyczność. Domowa maseczka z drożdży przyniesie różnicę tylko, jeśli będzie stosowana regularnie. Najlepiej nakładać ją na twarz dwa razy w tygodniu, ale należy pamiętać o tym, że każda cera jest inna, więc warto dostosować częstotliwość do specyfiki skóry. Maseczkę możesz zastosować również na włosy, dodając do składników jeszcze 5 łyżek miodu lub oliwy.